| Daniela_Madalina_1999 a întrebat:

Hei stiti metode pentru invatat? Stiti cumva pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce bine ar fi să existe niște pastile miraculoase.

Din păcate singura metodă de a învăța rămâne învățatul. Asta presupune multă muncă și concentrare, telefonul lăsat deoparte ca să nu te uiți din zece în zece secunde la el, fără să te oprești din minut în minut să te uiți în oglindă și din sfert în sfert de oră să vezi ce mai e la televizor sau în frigider.

| VibeTrix a răspuns:

Pastile cu lecitina

| Mclaren12 a răspuns:

Pastile pentru invatat? Nu te ajuta la nimic. Cunosc caz concret de persoana care tocea si lua pastile sa retina informatiile si tot le uita. Incearca sa inveti logic, nu mecanic.

| IIIshaneIII a răspuns:

Da, astepti pana cand o sa avem slot microsd in loc de creier, si atunci nu mai ai probleme cu memoratul

| Alexand3ru1 a răspuns:

Aloca 3 ore pe zi pentru a invata.
Pastile:
Ginko Prim Max
Lecitina
MemoPlus