| KSD a întrebat:

a incercat cineva dieta cu supa de varza? a dat rezultate? se poate face supa si din varza acra sau doar din varza cruda(dulce) ca sa aiba acelasi rezultat? funda! multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Geordan a răspuns:

Salut, eu am tinut acum multi ani cura cu supa de varza pentru 2 saptamani! Este INGROZITOR de grea dar. pot sa spun ca in alea 2 saptamani am dat jos 11 kg!
Ideea este sa iei o reteta BUNA de pe net! SI... sa o respecti intru totul! (adicaŞ daca in yiua 1 spune ca ai voie sa mananci supa de varya plus un mar plus. un ardei gras rosu. DOAR AIA SA MANANCI! NU ai voie sa bei sucuri ACIDULATE, Alcool si nimic din sucurile, naturale, din comert... etc)
Este iarasi o cura care iti poate da stare de lesin, sau lipsa de putere, concentrare etc!
Si cum spunea cineva mai jos. NU se mai repeta decat DUPA 6+8 luni! pentru ca este o cura de SCHIMBARE a metabolismului!
Multa Bafta! Si... SANATATE!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, lasă prostiile care îți pun viața în pericol.
Practică un sport, exerciții fizice zilnice, dans, etc. pentru a arde caloriile.
Pa, pa.

| Ramo80 a răspuns:

Am o prietena care a incercat toate dietele posibile plus pastile, ceaiuri...Slabea si apoi punea la loc. A tinut si dieta asta cu varza, dar nu cu varza murata pentru ca ea contine multa sare si sarea retine apa in organism. A slabit cu dieta asta dar se simtea slabita. Acuma stiu ca tine dieta Dunkan si a slabit f mult si se simte super bine. :*

| KSD explică (pentru Ramo80):

Dar varza murata fiind fiarta nu elimina sarea din ea? adica. daca fierbi un mar se duc toate vitaminele din el. nu asa ar trebui sa se intample cu varza murata? thinking

| Ramo80 a răspuns (pentru KSD):

Eu gatesc destul de mult si iti spun din proprie experienta ca varza murata calita iese tot un picut sarata. Poate doar sa-i schimbi apa sau ceva dar atunci chiar ca se vor pierde absolut toate vitaminele asa ca tot mai indicat e cu varza dulce. Acum tu poti face cum crezi, eu am spus ce stiu. :*

| KSD explică (pentru Ramo80):

Eu am multa varza murata acasa(stau la casa cu gradina si am avut varza toamna cat cuprinde) si varza dulce nu am deloc, si daca as tine cura asta ar trebui sa merg sa o cumpar si nu-mi place laughing. plus ca sunt si la scoala.

| Ramo80 a răspuns (pentru KSD):

Te inteleg. Pai, poti incerca si cu varza murata si daca vezi ca da rezultate, tine-o in continuare.

Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns:

A incercat... dar ca rezultate a remarcat ca dintii au inceput sa creasca, la fel si urechile happy