| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, acum ceva timp am dat cu prenandez podeaua de pe tavan sau mă rog, am pus prenandez in vopsea, poate fi periculos pentru camera aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prenandez in vopsea? Bă, esti nebun sau altă vorbă? Se pune diluant.

| Catrice a răspuns:

"podeaua de pe tavan"....stai asa ca da cu eroare, baga din nou datele corect.

| Salontanul a răspuns (pentru Catrice):

laughing Asta-i ceva nou! Asta e!

| Catrice a răspuns (pentru Salontanul):

Of înseamnă că trebuie să dau update sad

| johnnny123 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai pune prenadez, care este un adeziv, in vopsea?

| halogen001 a răspuns:

Nu vad sa fie o problema. Dupa un timp solventii se evapora si totul e ok. Un cizmar lucreaza toata ziua cu asemenea adezivi si nu are nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru halogen001):

Te pricepi si tu al naibii de bine. Mai bine tăceai.

| halogen001 a răspuns (pentru darrio2007):

Pote face vopseaua mai rezistenta. Vad ca omul nu se plange ca nu ar fi obtinut rezultate bune. happy
Stiu ca exista si vopsea mai elastica si poate ca prenadezul adaugat ajuta in directia asta. Omul nu a spus ca nu a putut folosi vopseaua sau ca nu a fost buna. Cred ca nici tu nu ai folosit prenadez in vopsea si nu ar strica sa incerci, poate ii confera proprietati mai bune. Trebuie sa-l intrebi pe Murgocea_Stefan_1997 ce fel de vopsea a folosit, in ce proportie a adaugat prenadez si ce rezultate a obtinut. Eu i-am spus doar ca dupa uscare e totul in regula pentru ca la asta se referea intrebarea, nu daca e nebun sau nu cum i-ai dat tu raspunsul. Deci raspunsul tau e mai prost decat raspunsul pe care l-am dat eu, dar nu iti zic sa taci. Poti sa raspunzi exact cum stii tu mai bine. Din ceea ce vad, nu prea ai raspuns la intrebare. Intrebarea este daca e periculos sau nu. Raspunsul tau care este? Da sau nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru halogen001):

Parerea mea este aceeasi. Lucrez in meserie de 20 si mai bine de ani. Unde vezi logica punand prenandez in vopsea? Diluantul o face mai fluida si ajuta la uscarea vopselei, pe orice suprafata ai da-o. Asa ca nu ai dreptate.