| anonim_4396 a întrebat:

happyAm 2 întrebări (de curiozitate ). daca ai făcut sex si nu ți-a venit ciclul poți fi caracterizata ca fiind virgina sau nu mai esti?
Daca ai făcut sex si nu ai avut pana acum menstruatie poți sa ramai însărcinată? In ambele cazuri nu este vorba despre mine.intreb doar de curiozitate ai oricum sunt prea mică pentru a-mi începe viața sexuală.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
1.Nu ești virgină din moment ce ai făcut sex.
2.Nu poți rămâne însărcinată dacă nu ți-a venit deloc, deloc menstruația.
Ai grijă happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Curiozitățile tale nu sunt justificate!
1. Nu mai ești virgină dacă ai contact sexual cu un bărbat, fie că ai sau nu menstră.
2. Riscul este extrem de mic, deoarece pot fi semnele unei menstre prin mici pierderi de sânge (picături!) ori prezența glerei cervicale în lipsa menstrei.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Virgina nu ai cum sa mai f in cazul asta si teoretic atat timp cat nu ai menstruatie nu poti ramane insarcinata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Din moment ce ai făcut sex, ai fost penetrată şi s-a RUPT himenul, deci NU mai eşti virgină ( nici măcar fizic )!

2. Chiar dacă n-ai avut ( încă ) menstruaţie, există RISC de sarcină ( în unele situaţii ).

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce ai facut sex nu mai esti virgina indiferent de alte aspecte

| DeeaMarry a răspuns:

Nu are nicio legatura menstruatia cu virginitatea.
Pierderea virginitatii este asociata in mod eronat cu rupere himenului, o membrana aflata la intrarea in vagin. De fapt, iti pierzi virginitatea atunci cand ai primul contact intim cu un baiat.

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Pai numai esti virgina din moment ce ai facut-o si daca nu ai avut ciclu pana acum nu poti ramane insarcinata Depinda care pana acum daca e deloc niciodata nu a venit nu ramai dar daca ai avut si acum numai esti poti ramane

| anonimus43 a răspuns:

Ok.Odata ce ai fost penetrata(rupandu-se himenul) cu deget pix penis. oricehee hee, numai esti considerata virgina. Odata ce nu ai menstruatie nu poti ramane insarcinata! Dar totusi pentru oricine ar fi raspunsul asta, sfatuieste acea fata sa isi pastreze virginitatea, daca nici nu i-a venit menstruatia inseamna ca are sub 14 ani si nu e prea normal:*