| Ioana9182929 a întrebat:

Am vazut multe întrebări legate de viata sexuală. Imi explica si mie cineva cum poti fi virgină dar însărcinată?

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

îs neinformate ca să nu zic altfel

| Ioana9182929 explică (pentru Adry05):

Deci nu se poate?

| Adry05 a răspuns (pentru Ioana9182929):

Normal că nu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil ca unele au himenul elastic si nu se rupe cînd face sex dar ramîne insarcinata, ca sa ramîi însarcinata trebuie sa existe raport sexual cu ejaculare in vagin, altfel nu se formeaza nicio sarcină. Tu ce varsta ai? Multumesc.

| RoCkKiD a răspuns:

Virginitatea se refer la actul sexual cu un partener, deflorarea se refera la ruperea himenului. Ca sa fii insarcinata trebuie doar ca ovulul sa fie fecundat.

Prin inseminare artificiala se poate teoretic sa fii virgina, nedeflorata si totusi insarcinata, dar na.e cam absurd.

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma si de a se instala o sarcini in uterul unei fete/femei virgine se poate produce in realitate numai in cazul in care ajunge sperma in vagin in zilele perioadei fertile a ciclului menstrual :
-- care se poate produce in urma unei masturbari neglijente,
-- prin inseminare artificiala a unui ovul fecundat direct in uter, situatie intalnita destul de des, mai ales in cazul misandrelor.
Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Se poate, practicând peting-ul fără protecție, dacă băiatul ejaculează pe vulva fetei și ea e în perioada fertilă. Și extraordinar de ghinionistă. Dar totuși... se poate! Și numărul de nașteri cu mame (majoritatea) minore „virgine" o dovedește din plin.

| Ioana9182929 explică (pentru mihai69):

Dar e posibil doar daca intra o cantitate mare si destul de adânc nu?

| mihai69 a răspuns (pentru Ioana9182929):

Un strop e destul. Întreabă medici din maternități și o să te lămurească de câte ori au avut cazuri din astea.

| aXy99 a răspuns:

Inseminare in vitro.

| Goete a răspuns:

Sarutmana, Sfanta Maria!

| ywar a răspuns:

Te insarcineaza cu pipeta direct in savarina.

| Ioana9182929 explică (pentru ywar):

Nu e de gluma rolling on the floor
Sunt multe fete panicate

| laSoledad a răspuns:

Tu nu realizezi cat de speciala esti. Esti mai speciala ca pisica lui Schrödinger!

| Gofigi a răspuns:

Nu se poate

| Gofigi a răspuns:

Sperma in contact cu aerul moare trebuie să fie ejaculare in vagin