| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... Tatalui meu i-a aparut o basica in cerul gurii cam de marimea unui ou de vrabie. Este tare la atingere si foarte dureroasa.
Ce sa faca?
Va rog ajutati-ma!
Dau funda si voturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Acum stau si ma gandesc cat de mare e un ou de vrabie straight face

| WeaponGirl a răspuns:

Păi nu văd ce ar putea să facă altceva decat să meargă la medic!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sa nu stea asa! Acum, azi, sa mergeti impreuna la un Centru de primiri urgente. Poate fi o iritatie, o alergie la un medicament, un fruct; poate fi o ciupercă etc. E bine sa-l vada un medic. probabil ca-l si ustură si/sau jenează, iar situtia e extrem de neplăcută!

| wyla a răspuns:

Ar trebui chiar azi sa va duceti la urgente.

| dumbass_7741 a răspuns:

Ce la medic direct la urgente poate fi cv rau.