| amyy222 a întrebat:

am si eu o problema. sunt balonata de ceva vreme. am avut o perioada in care am avut scaun moale. am luat medicamente. dupa 2 zile am fost constipata. acum am din nou scaun moale. ar putea fi vorba de colon iritabil? ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de colon iritabil, DEPINDE şi de alimentaţie...

Oricum, dacă aceste "episoade" alternează o perioadă mai îndelungată, este INDICAT un control medical!

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......abil_10752

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai...depinde si cum te alimentezi acum, ce si cum mananci.
S-ar putea sa fie vorba de colon iritabil.
Uite aici,
http://www.colonhelp.ro/......tabil.html
Te pup si mergi la medic daca consideri ca e necesar!