| Ediudrea60 a întrebat:

Hei TPU am si eu pentru voi doua intrebari... acum doua luni mi-am rupt mana de la cot si daca e sa o intind pot dar daca o duc spre umar sa o apropii nu prea pot imi puteti recomanda niste exercitii......am 13 ani si in viitor as vrea sa dau la jandarmerie sau la politie si am osul parca putin scos in afara si nu e dreapta mana credeti ca o sa am probleme in viitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Băă_Nicu_1999 a răspuns:

Daca vei sta potolit, ma refer in pat, si te vei trata cum recomanda medicul, esti ok. Cat despre exercitii, poti incerca sa iti misti foarte usor de la cot in jos.