| IonGeorgica a întrebat:

Am 15 ani, iar in septembrie 2014 mi-am rupt mana (osul humerus). Dupa operatie,pediatrul mi-a spus ca voi putea sa-mi intind mana mai mult odata ce mai creste osul, si vreau sa stiu daca e adevarat.In acest moment pot sa intind mana doar 90 de grade.

De asemenea, as vrea sa stiu daca la Academia de Politie pot fi admis cu cicatricea de dupa operatie.

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiesc ca are dreptate medicul. N-ar fi avut rost sa te minta. Trebuie insa multe exercitii la recomandarea medicului. Ar trebui sa-l intrebi. Tot pe medic poti sa-l intrebi daca esti apt sa mergi la Academie. Semnul de operatie nu are legatura ci osul.