| AdelaXzw a întrebat:

:* As dori sa stiu daca in timpul tratamentului cu Vasaprostan 20, este necesar un regim alimentar anume.Rog seriozitate si cer ca la aceasta intrebare sa raspunda doar medicii specialisti. Dau funda+vot. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Ca si regim alimentar este interzis cafea, alcool, prajeli, grasimi animale, carne de porc, carnurile grase in general.
Carnea de pui fiarta sau la gratar nu este problema, pestele slab e bun dar nu si pestele gras.

Toate astea in cazul arteriopatiilor. Banuiesc ca de asta iei tratament cu Vasaprostan.