| inloveforever a întrebat:

As dori sa stiu, daca ati avut gastrita, in cat timp v-a trecut si ce regim alimentar ati tinut. Urgeeeent! :*

5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

De obicei regimul alimentar ti-l face medicul, stiu ca a avut sora mea.

| igrek a răspuns:

N-o să-ți treacă din moment ce ai dat de ea, evită sucurile acidulate totuși și bagă la greu biscuiți. Omoară acel „acid" și scade durerea.

| CrisuCrisuletz a răspuns:

Buna! Eu am avut gastrita acuta. Am tinut regim alimentar: nu am mai mancam prajit, guma, n-am mai baut acid si multe altele. Gastrita nu trece, o ai toata viata. Dar daca tii regim si iei medicamente un timp, nu v-a mai fi asa rau.

| inloveforever explică (pentru CrisuCrisuletz):

Cat timp ai tinut regimul?

| CrisuCrisuletz a răspuns (pentru inloveforever):

2 luni mi se pare.