| Tinna666 a întrebat:

Hei TPU, ce parere aveti de urmatorul program:deci incepem cu mancarea..am renuntat la paine,prajeli,incerc sa mananc salate in fiecare zi si fructe+o capsula de spirulina si o cana de ceai verde in fiecare zi,cu mici scapari, rare la o ciocolata sau la ceva dulce.acum efortul fizic:de 3 ori pe saptamana o ora de kangoo jumps+ o ora de fit aerobic si in restul zilelor 40 min taebo+programe de 10 min de abdomene si fesieri si duminica pauza.in cat timp credeti ca ar trebui sa apara rezultatele? mentionez ca nu sunt nici grasa nici slaba..adica am 1.57 inaltime si 50 si putine kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mancand doar salate si fructe nu slabesti decat temporar si foarte putin. Daca faci si gimnastica, ai nevoie de multa proteina, pentru ca aia face muschi si iti modeleaza corpul. Deci, o bucata de carne de 3 ori pe zi, cu salata verde sau 1 rosie, sau 1 castravete. Fara paine, fara dulciuri, fara prajituri, fara sucuri.

2 răspunsuri:
| Ciprian996 a răspuns:

Buna. ca sa ai rezultate cat mai bune trebuie sa ai o alimentatie cat mai "bogata in proteine si slaba in calorii" de exemplu...iti faci o estimare de cate calorii ar avea nevoie corpul tau pentru mentinere, dar sa nu uiti ca ai nevoie si de proteine, acelea pe care le gasesti in surse naturale. si sa stii ca nu trebuie neaparat sa renunti la paine... daca consumi paine alba renunta la ea pentru ca painea alba contine gluten, eu te sfatuesc sa consumi paine neagra fara gluten...sau ocazional cu un continut foarte scazut de gluten.

| Ciprian996 a răspuns:

In legatura cu Painea...eu iti recomand painea neagra de la "vel pitar" si inca ceva...in caz ca vrei sa slabesti din grasimea corporala, trebuie sa faci mai multe axercitii cardio decat cele de forta. dar ca sa capeti o forma cat mai frumoasa trebuie sa slabesti din grasimea corporala si sa iti mentii masa musculara. Iti doresc Succes