| 8623 a întrebat:

Hei,TPU! Daca am pupat un pui de vrabiuta se poate transmite vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

In momentul asta te imbolnavesti de grija. Te stresezi aiurea. Te simti rau? Ai ceva simptome? Nu, atunci esti sanatos tun. Bolile infectioase cand isi fac prezenta devin si evidente. Ca oricare boala la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se transmite numai boala vrabis sperus bebas boles pupus

Adica boala 'frica de a ti se transmite o boala cand pupi un pui de vrabie'.

| Tudor123123 a răspuns:

Daca vrabiuta avea o boala care se transmite, da.