| UngureanMadalina a întrebat:

Hei TPU daca atunci cand trag fumul in piept il inghit este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pe langa risc crescut de cancer pulmonar (din cauza fumatului) si alte boli pulmonare, daca fumul ajunge in stomac creste si riscul de cancer gastric si alte boli ale sistemului gastric superior.
Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat