| dianaandreea98 a întrebat:

big grin Vreau sa ma apuc de fumat....inainte sa judecati am 17 ani big grin
Dar nu stiu cum sa trag in piept.
Are ceva daca inghit fumul? Pot sa fac cancer? :o
Fundaa! :*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Bună.
E păcat să îți strici sănătatea pentru niște țigări. La mișto,una-două,ar fi ok,dar permanent,nu.
În legătură cu cancerul.
De la câteva țigări nu se întâmplă nimic,dar după ce se adună,riști să ai cancer.
În gât poți avea foarte repede dacă nu știi să tragi în piept,ci doar pufăi.
Și să știi că în timp ce fumezi,și de adună fumul în plămâni, poți avea cancer chiar acolo.
Eu zic ca înainte să te apuci, să te documentezi ce boli poți avea de la țigări.
Nu am fumat niciodată, dar în familia mea există un membru, și nu e bine.
Ai grijă de sănătatea ta! happy

| dianaandreea98 explică (pentru mimiwewem):

Multumesc happy :* ...ai dreptate mai bine una-doua ocazional sau o data de doua ori pe saptamana. multumesc mult pentru raspuns! :*

| mimiwewem a răspuns (pentru dianaandreea98):

Oricând :*.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce să te apuci de fumat? De ce să te distrugi singur? De ce să-ţi trăieşti viaţa distrugându-te, şi astfel să ţi-o scurtezi? Viaţa e frumoasă, trăieşte-o din plin.Cu ce te ajută să bagi în tine un astfel de "drog"? Te-aş sfătui să nu te apuci deoarece mai târziu vei regreta, iar dacă vei deveni dependent va fi foarte greu.

| Treble995755 a răspuns:

Nu te apuca, o sa fie foarte rau, ca sa tragi in piept trebuie sa faci ca si cum te-ai speria, o sa faci cancer oricum

| Ghost13 a răspuns:

O sa regreti toata viata, nu te apuca.

| dianaandreea98 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri dar eu chiar as vrea sa stiu cum sa trag in piept...big grin puppy dog eyes