| Ionelaa25 a întrebat:

De vreo 2 zile,mi-a iesit ceva in cavitatea bucala,ca o arsura, se afla sus in partea stanga deasupra gingiei. Ma ustura foarte tare. Ce credeti ca ar putea fii?sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felix2009 a răspuns:

Poate fi o afta bucala.
Incearca sa te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu si iti va trece in cateva zile.

ÁFTĂ, afte, s. f. Ulcerație superficială și dureroasă, care apare pe mucoasa gurii sau a faringelui (dexonline.ro)

2 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca bicarbonatul de sodiu este din cel pentru uz alimentar, se gaseste la orice magazin alimentar, la pliculete.

| dianaaaaax a răspuns:

Poate fi o aftă.Du-te la farmacie şi cumpără Glicerină boraxată şi te dai la aftă.E o soluţie dulceee.