| Diana1587 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut un contact sexual neprotejat,iar la distanta de cateva zile mi-au apărut un fel de bubite langa vagin,e ca un cos si are o gaurica inauntru, in jurul acestei "bubite" am ca un fel de arsura, ma ustura foarte tare. De 2 zile au inceput sa se extinda bubitele astea. Ce credeti ca ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Seamănă a sifilis. Deci (oricum), fuga la dermato-venerice!

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

S-ar putea să fie condiloame genitale. Ai făcut vaccinul hpv?

Oricum nu e relevant să ne dăm cu părerea pe aici, o să vezi în scurt timp la ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la Ginecolog, și purtați condoms.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă e hpv, iar din descriere așa pare, nu ar fi ajutat-o cu nimic prezervativul, tot se lua.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Mergeți la medic. Ați contact o boală sexuală transmisibilă, extrem de contagioasă și se pare extrem de agresivă ca dezvoltare.

| 120bulevard a răspuns:

Fara rusine du-te la ginecolog la un consult intrucat e posibil sa fi contractat o BTS, aceste afectiuni nu sunt de ignorat si iti poate pune viata in pericol fara tratamentul unui specialist

| melimili a răspuns:

O boala venerica. Urgent la ginecolog. Fara alte contacte sexuale pana te vindeci.

Răspuns utilizator avertizat