| xAnoniiiiiiiima a întrebat:

Deci dimineață m-am trezit cu pleoapa de la ochiul drept umflată. Dar nu mă doare, și nici nu s-a înroșit până acum, și s-a mai dezumflat puțin de tot. Nu știți de la ce ar putea fi? Menționez că aseară am plâns foare mult, nu știu dacă e o cauză sau nu, iar azi-noapte nu am dormit deloc decât 2 ore, iar pe la ora 6 mă mânca ochiul, o fi vreo mușcătură de țânâțar sau ceva mai grav? P.S. : Fără răspunsuri de genul "du-te la doctor" etc... mersi, dau fundiță

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Da,se poate sa te fie de la o insecta! Poti merge la farmacie sa cumperi picaturi! happy

| Differentx13 a răspuns:

Hei. Stai liniștită, probabil te-a tras curentul. Și mie mi s-a întâmplat. Dacă ai spus că s-a mai dezumflat, s-ar putea să îți treacă. Dacă se agravează, deși nu cred, singura soluție este să mergi la oftalmolog. Succes.