| zoom2012 a întrebat:

Hei Tpu.Eu am o problema la unghii la picioare.( unghii incarnate)Si apare problema destul de des si trebuie sa ma duc la Policlinica sa imi taie coltu.Cum fac sa nu mai apare des problema.mai rar? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Am avut, si-am stat cu ea 2, 3 ani. Iti recomand sa te duci la un doctor chirurg, bun. Nu trebuie sa-ti taie coltul, ca n-ai facut nimic. Unghia tot va creste aiurea. Trebuie sa iti taie radacinile unghiei din partile laterale..Nu stiu cum sa-ti explic.Cauta un doctor buntongue. Eu aveam la ambele degete mari, la toate 4 colturile si operatia a durat cam o ora. daca nu mai putin. tongue Dar decat sa te chinui asa.

| PufarinăPink a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor sa iti scoata coltul. Daca nu o faci se poate sa intre si mai tare! Ai grija! Bafta!