| CotiTza a întrebat:

FaŢa unui barbat pana la ce varsta se maturizeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Messi20102 a răspuns:

Cred ca 25 de ani, atunci oasele se opresc sa se dezvolte

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fata se maturizeaza odata cu restul corpului.In jur de 22 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jurul varstei de 20 ani, in general maturizarea fizica este completa insa cresterea continua lent pana la varsta de 25 ani, aceasta fiind si perioada in care la baietii apare pilozitatea faciala ori pe piept. Deci chipul unui barbat ajunge la maturitate completa pana la maxim 25 ani.

| Didishorr a răspuns:

Fata se maturizeaza cu restul corpului, pana pe la 21-22 ani

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Dupa 30 de ani ai fata matura, dar fata se maturizeaza pana imbatranesti, de la an la an

| Mara2002 a răspuns:

In perioada de pubertate 13-18 ani