| seraina a întrebat:

Hei TPU stie cineva vreun remediu natural pentruu corp (unghii,par, ten etc.) ca cele de genu sa pui mana in ulei de masline ca sa iti reasca unghiile mai puternice.
scuze de categorie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Ulei de măsline pentru TOT CORPUL, ulei de ricin pentru tot ce ține de fată și mâini și merge și pentru regenerarea anumitor zone de piele, cum ar fi cotul, știi când se mai adună pielea.
Zațul de cafea pentru celulită.
Mălai fin amestecat cu ou și dat pe față( merge și cu mălai simplu și doar freci ), asta pentru punctele negre.
Pentru păr tot așa, ulei de măsline foarte mult sau ulei de ricin.

Pentru unghii poți amesteca ulei de măsline cu zeama unei lămâi.

| Raiiiisa a răspuns (pentru h3r):

Cum se foloseste zatul de cafea impotriva celulitei? Sau daca se preapara in combinatie cu ceva?

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

În primul rând te poți freca cu el în zona problemă și stai la soare/saună.
Dar o altă metodă mai ușoară: de exemplu ai nevoie la picioare, ei bine te dai cu zaț apoi îți învelești( înconjori) zona cu o folie, tip pungă, cum sunt cele în genul rolei de hârtie, însă plastic, respectiv tip pungă, toate acestea pentru a sta la căldură.

| Raiiiisa a răspuns (pentru h3r):

Multumesc:*

| h3r a răspuns (pentru Raiiiisa):

Oricând draga mea:*

17 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Astea sunt bazaconii, cel mai bun remediu este o alimentație sănătoasă bogată în vitamine.

| seraina explică (pentru Azµre):

Ba nu sunt bazaconii da adica eu am o alimentatie foarte sanatoasa si asta nu impiedica cosurile sa apara sau punctele negre sau sa mi se rupa unghiile

| Azµre a răspuns (pentru seraina):

Dă-mi exemplu de o alimentație sănătoasă. Eu îți spun treaba cu uleiurile, acele măști și așa mai departe nu merg la toată lumea. Dacă a mers la mine, nu o să meargă și la tine. Sunt cazuri și cazuri. Nu te supăra, eu am un prieten care nu avea nici o problemă cu părul dar vroia să îi crească mai repede, a făcut tratament cu ulei de ricin, la alții a mers a crescut, la el a ajuns să îi pice și să dezvolte și o ciupercă în cap.
Ăsta e doar un exemplu din multe altele.
De aceea spun dacă a mers la cineva acel tratament naturist nu va merge și la altcineva.

| seraina explică (pentru Azµre):

O alimentatie sanatoasa eu nu mananc carne dacat de pui si peste nu mananc paine alba sau prajeli nu mananc cartofi branza anumite alimente care contin faina oua cascaval salamuri sunca nu beau sucuricu acid da stiu multe dintre aceste alimente ca branza ouale sunt bune dar eu nu am voie sa le mananc

| Azµre a răspuns (pentru seraina):

Să înțeleg că lactate nu prea consumi? De exemple pentru ten este important să nu mănânci sărat sau iute. Pentru unghii lactatele sunt foarte bune.

| seraina explică (pentru Azµre):

Ba da in fiecare dimineata beau lapte si seara mananc iaurturi

| seraina explică (pentru Azµre):

Ba da in fiecare dimineata beau lapte si seara mananc iaurturi
si iute mereu mananc cu sosuri japoneze super iute

| Azµre a răspuns (pentru seraina):

Tocmai pentru un ten sănătos nu trebuie să mănânci iute, sărat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot uleiul de masline e bun si pentru par si pentru corp si unghii la fel si cel de ricin sau argan
aceste tipuri de uleiuri pe poti pune in cantitate mai mica in sampon balsamuri si geluri de dus sau creme...fond te ten...si amestecate bine sunt foarte de folos mai ales ca uleiu de ricin e bun si pentru petele de pe fata sau ridurile fine din jurul ochilor si toate acestea sunt foarte granitoare big grin
sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hranitoare*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi citi aici,
http://www.flu.ro/......nice_.html
Te pup!

| Melany8 a răspuns:

Uleiul de rigin e foarte bun nu e scump îl poți folosi pentru întărirea unghiilor te va mai ajuta și sucul de lămîie