| MissCalifornia a întrebat:

stiti cum sa scap de sughit? De azi dimineata de la ora 7 stranut fara oprire! Am baut nu stiu cate pahare cu apa si n-a mers!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NastaseAlina a răspuns:

Ma daca ai probleme cu sughitul tine-ti respiratia cateva secunde, daca stranuti ori te ia raceala, ori ai alergie(posibil) la praf si atunci ar trebui sa iesi la aer o ora -doua si iti revi. FUNDA!big grin

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Stranuti sau sughiti? Din intrebare nu reiese clar.

| AnnielaIoana a răspuns:

Pentru sughit i-a o ligurita de zeama de lamaie.Sranutul poate fi reactia unei alergii.

| MissCalifornia explică:

Suchit. Scuze

| Macelaru_Vladut_1975 a răspuns:

Pai depinde, daca sughiti, vezi ca in spatele urechilor exista un fel de gol. Tine apasat timp de 20-30 de secunde! Pe acolo trece nervul dintre creier si diafragma. Daca stranuti, apasa trebuie cu degetul aproximativ la jumatatea distantei dintre buza superioara si nas timp de 10-15 sec.

FUNDA! happyhappyhappyhappyhappyhappyhappy