| DumiY a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva! As vrea sa slabesc daca puteti sa ma ajutati cu niste exercitii si o dieta. Vreau sa slabesc minim 2-3 kg pe luna. Nu vreau chestii ca sa te duci la sala. Vreau acasa! Pu:* si va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Buna,poti incepe prin a renunta la alimentele prajite, grase, fast-food, dulciuri si sucurile carbogazoase. Daca nu vrei sa renunti la painea alba o poti inlocui cu cea de secara sau neagra, ambele au gust mai bun decat cea clasica alba.Consuma multe fructe si legume. Spre exemplu la micul dejun poti manca 2 oua fierte cu o felie de paine prajita sau un bol cu cereale de la sanovita cu lapte/iaurt la care sa adaugi fructele care iti plac tie pentru a da un gust mai bun.La pranz poti opta pentru o supa calda de rosii sau orez cu ciuperi (este delicios) ori eventual o salata cu piept de pui/peste cu ulei de masline si alte legume.Pentru seara iti recomand ceva mai usor, nu uita ultima masa sa o iei cu 4 ore inainte de culcare pentru a avea timp alimentele sa se digere si sa nu te culci cu burta plina.Pentru cele 2 gustari dintre mese poti manca un sandwich cu piept de pui/peste si salata sau migdale,nuci, alune, iaurturi degresate.
De asemenea facand si sport vei slabi frumos, iti recomand niste exercitii de pe internet, spre exemplu:
http://www.youtube.com/watch?v=bvE0uQRM5-A&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=i85WUbYQSbI
http://www.youtube.com/watch?v=0Yn-qdODHlM
http://www.youtube.com/watch?v=5ZBALKMiuIU
Sper sa iti fie de folos, succes cu dieta si exercitiile!

| beliveyouu a răspuns:

Https://www.facebook.com/SaSlabimImpreuna.Am creat acesta pagina deoarece si eu am cateva kg in plus. Daca vrei putem vorbii mai multe acolo.Sau pe un id de mess.Eu deja am inceput sa am incredere in mine. Datorita alimentelor pe care le consum si a exercitiilor pe care le faac.:** te pup si astept un semn