| anonim_4396 a întrebat:

Heii, e indicat inainte de a purta lentile de contact colorate sa iti faci un control la oftalmolog? :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| akaleesh20 a răspuns:

Este obligatoriu! nu le poti purta pana cand oftalmologul nu iti da acceptul! funda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este chiar obligatoriu, doar acesta poate spune daca este indicat ori nu sa porti lentile de contact si cum anume sa fie acestea. Numai bine!

| Fluturee a răspuns:

Da, ai ales daca stii ca ai probleme cu ochii. Si chiar daca nu ai probleme cu ochisorii, e bine sa iti faci un control, si sa te interesezi daca a mai purtat vreun prieten lentile de contact, si ce riscuri pot sa iti faca la ochi. Funda?batting eyelashes!:X