| Anonim0100 a întrebat:

Buna,Tuturor! Vreau sa imi pun lentile colorate trebuie sa mai merg la oftalmolog?

12 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Da

| VoiceWithin a răspuns:

Daca le vrei doar pentru culoare nu, nu trebuie sa te duci la oftalmolog.Si eu am lentile happy.
Pa, pa.

| Anonim0100 explică (pentru VoiceWithin):

Buna..este greu pana de acomodezi cu ele? adica simti ceva pe ochi? te deranjeaza?

| VoiceWithin a răspuns (pentru Anonim0100):

Nu este foarte greu sa te acomodezi cu ele, doar ca nu trebuie sa pui mana murdara la ochi.Sau sa le scoti de la ochi fara sa te speli pe maini. Eventual o sa simti ceva usor pe ochi, depinde de fiecare.Eu persona, nici nu le simt pe ochi happy.

| mixxjim a răspuns:

Daca ai dioptrii e de preferat sa te duci, pentru ca in functie de problemele pe care le ai iti spune si ce grad de opacitate maxim pot avea. vezi ca exista si lentile heliomate, adica la lumina slaba, adica in casa, in clasa, in interior in general sau daca e nor afara sunt albe, daca e soare sau lumina puternica se inchid si se fac aproape negre, apoi isi revin cand intri undeva, sunt foarte comozi ca nu trebuie sa umbli cu 2 ochelari dupa tine sau sa-i schimbi de afara la interior etc. dar si pentru asta trebuie sa mergi la doctor, ochii sunt foarte importanti, nu trata cu usurinta

| Brâncuşi a răspuns:

Logic doar nu ţi le pui de capul tău, trebuie să ţi le prescrie un doctor, şi să ştii că nu sunt bune îţi strică vederea, ochelarii sunt mult mai buni port de 5 ani iar anul ăsta scap de ei pe la sfârşit, se vede că i-am purtat permanent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Eu te-as sfatui sa mergi la un control de specialitate. Medicul iti va spune ce lentile ti se potrivesc ( chiar si cele colorate au anumiti parametri pe care nu vei sti sa ii alegi). In caz contrar lentilele alege gresit pot fi inconfortabile si e posibil sa nu le suporti pe ochi. Apoi, prescise de medic nu vei intampina nicio problema cu ele. Iti recomand cele mai bune preturi aici: www.contact-lentile.ro

| Anonim0100 explică:

Eu nu am probleme cu ochii doar vreau lentile verzi ( colorate) ok deci am inteles trebuie sa merg la oftalmolog...va multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns utilizator avertizat
| iUnforgivenx a răspuns:

Eu am lentile colorate deja de 1 an. Cand mi le-am cumparat, am mers la control, deoarece am fost operata cu cativa ani in urma, dar oftalmologul a spus ca nu dauneaza. Da, sunt persoane care nu suporta corpuri straine in ochi, dar daca le suporti, totul e ok. Plus, daca nu le suporti, exista lubribiant (picaturi) happy Eu le folosesc de mult timp si crede-ma ca nu ai nevoie sa mergi la doctor, dar daca vrei tu, nu strica. big grin Peace!

| iUnforgivenx a răspuns (pentru iUnforgivenx):

Lubrifiant* happy

| Anonim0100 explică (pentru iUnforgivenx):

Iti multumesc pentru raspuns...nu,nu ma voi duce la doctor!