| TheNicool a întrebat:

Heii! TPU am o prietena careia i-au iesit foarte multe cosuri pe piept. A fost la dermatolog si a folosit mai multe creme si tratamente, dar nu au avut niciun efect. Ce i-ati putea recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Un tratament medicamentos(sa presupunem cu antibiotic local) are eficacitate atunci cand este folosit strict dupa indicatiile doctorului, la intervalele cuvenite, aplicate intr-o cantitate recomandata altfel bacteriile dezvolta rezistenta, in plus igiena deficitara sau consumul de anum substante diminuiaza simtitor efectul tratamentelor..asa ca ma indoeiesc eu ca, cauza ar fi medicatia ineficienta

| mihaela1697 a răspuns:

Eu am folosit lotiune tonica astrigenta de la Avon. pe piept nu mi-au mai iesit altele si nici urme nu mai am... aceasta lotiune o folosesti ca sa scapi de orice cos. nu e scumpa sper sa te ajute raspunsul. daca mai ai nevoie de el