| BabyGirlLoquita a întrebat:

Hello!
Am si eu o intrebare legata de grupele sanguine: din AB4 si A2 poate iesi 01? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Daca parintii au AB(IV) si A(II) copiii pot avea: A, B sau AB. http://www.i-medic.ro/......uine-si-rh

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te referi la parinti cu Ab4 si A2? Iar copilul cu 01? Da.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Copiii NU pot avea 0 în acest caz!

Ei pot avea doar : A, B sau AB - vezi linia 3 din tabelul de la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tatea_6021

Toate cele bune.

| relian a răspuns:

NU.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu.

| Alissa11 a răspuns:

Grupa 01 este cea mai pretentioasa, deci din AB4 si A2 nu poate iesi 01...

| SabD a răspuns:

Nu.