| Ella64 a întrebat:

Hello! Mi-a venit ciclul de 2 ori intr-o luna.Am 15 ani, prima menstruatie am avut-o acum 2 ani si 7 luni si nici macar o data nu mi-a venit neregulat, dar am avut probleme cu cheaguri mari inca de la prima menstruatie.Pentru ca tot timpul imi vine regulat, de data asta m-a cam speriat.Este motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiind doar o data, nu este grav. Daca se repeta, trebuie sa te vada un ginecolog (pentru ecografie).

| fabiola a răspuns:

Se poate intampla daca ai facut efort, ai fost la mare sau ai racit. Daca se repeta cere parea unui medic!

| Cherisheverything a răspuns:

Mie prima data mi-a veni la 11 ani parca.acum 4 ani. siii mi-a venit. si dupa a doua oara s-a dus. pauza de 6 luni. si dupa care a revenit iar. este normal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal...pana la 18 ani vor fi surprize placute si neplacutebig grin

pupbig grin

| LaLii a răspuns:

Decii sa iti zic ce am patit eu.La varsta de 13 ani mi-a venit ciclul draga.prima oara m-a tinut 3 zile. dupa mi-a intarziat vreo 7 luniibatting eyelashes. Am fost la medic si mi-a zis ca nu-i nimic sa astept.si in a saptea luna fix la inceputul vacantei a venit ciclul.nu te stresa. e ceva normal sa mai intarzie. dar daca ai avut contacte sexuale in ultimul timp.ar fii bine sa contactezi un ginecog dupa parerea mea.:d

| andreea_4416 a răspuns:

Pai.mai asteapta. daca continua sa iti vina neregulat, asa cum zici, cred ca ar fi mai bine sa consulti un medic. happy

| Ella64 explică:

Problema e de fapt ca mi-a venit de 2 ori intr-o singura luna, nu a intarziat.Si sunt virgina, deci nu poate sa imi faca control.:-s