| Hirockers a întrebat:

Hello TPU! Am o problema cu matreatastraight face. Cu orice m-as spala nu imi trece.Pe langa Clear si toata bazaconiile am incercat si sampon de la Londa pentru matreata. Am auzit ca este foarte bun insa niciun rezultat.Nu stiu ce sa mai fac.In fiecare saptamana aplic pe parul uscat un fel de mixtura cu o lingurita de brusture/urzica/rozmarin/si la fiecare cate una de apa.NU imi trece matreata.Ma dau cu aceasta de cel putin o luna daca nu doua.Ma spal la 4 zile si nu am deloc parul gras dar ma mananca capul foarte rau si am foarte multa matreata.HELP![dau fundacrying]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trixie13 a răspuns:

Din cauza ca ai schimbat prea multe sampoane parul nu s-a putut obisnuii,incearca sa iei un sa, pon anti-matreata de la farmacia naturista, era mai demult un sampon cu urzici.Inainte sa iti faci baie cu 30 de minute incearca sa iti faci o masca de ulei de masline si intinede'ope par, nu asa de multa ca altfel ti se unge parul, apoi spala cu sampon si clateste parul. Fundita?puppy dog eyes te rog

6 răspunsuri:
| Mirruna a răspuns:

Tot eu cu aceeasi rtta naturala laughing. Otet. Dupa ce te speli cu sampon, pune intr-un lighian apa cu putin otet. Nu f mult ca apoi miroase parul. Te clatesti cu apa aia si apoi te stergi cu prosopu`. Repeti chestia asta o perioada, de fiecare data cand te speli pe cap. Mie mi-a reusit big grin.

| Hombre a răspuns:

Cauta pe la farmacie sampon Ketoconozal, dupa ce dai cu sampon lasal 5 minute dupa care te clatesti cu apa. Sar puea sa ai dermatita seboreica. Cauta pe google si vei gasi mai multe despre.

| Hombre a răspuns:

Cauta pe la farmacie sampon Ketoconozal, dupa ce dai cu sampon lasa-l 5 minute dupa care te clatesti cu apa. Sar puea sa ai dermatita seboreica. Cauta pe google si vei gasi mai multe despre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut matreata. Mama m-a "controlat in cap"si la fel, ca tine, am aplicat tot felul de sampoane si "licori" contra matretii.
Stiu cum e.
Nu te ingrijora.Nu este grav.

| eu_4143 a răspuns:

Cand iti faci baie date cu otet si stai 5 minute cu el in cap, si dupa clatestete bine...eu asa am facutbig grinbig grinbig grin

sper sa te ajute...:X