| Emmanu3l a întrebat:

Salut imi poate spune cineva va rog ce sampon sa folosesc ca sa ma spal pe cap pentru ca am parul uscat si dezhidtratat eu inainte aveam matreata si am folosit clear anti matreata si acum nu mai am dar parul meu dupa ce fac dus si se usuca se infoaie cumva si devine uscat si multe fire sunt in toate partile si o frizerita mi a spus sa folosesc sampon cu extract de urzica dar unele persoane au contraziso si au spus ca voi face matreata din nou de la acel extract de urzica si nu stiu ce sa folosesc ca parul meu sa fiu moale adica sa fie placut la atingere nu sa crezi ca atingi o perie merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Si eu m-am confruntat cu asa ceva, apoi dupa multi bani aruncati pe geam, am inceput sa aplic leacurile babesti care chiar dau randament, am parul f lung si ma saturasem sa tot dau bani pe toate prostiile fara sa vad o imbunatatire
Asa ca, eu ma dau cu ulei de masline, ori cand am timp fac masca de galbenus cu ulei masline si daca am vitamina A pun, daca nu, in strop de zeala lamaie.
Incearca, rau nu face si te vei convinge.
O zi frumoasa sa aihappy

| meatloaf a răspuns:

Nu mai folosi sampoane din comert.toate contin sodium laureth sulfate sua sodiul lauryl sulfate care usuca parul.ia-ti de la plafar! si cumpara-ti si ulei de cocos, tot de la plafar, e 25-30 de lei.te scapa de matreata si iti lasa parul extraordinar de hidratat si lucios.

| PaulRaduuu a răspuns:

Chauma sau wash go