| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU, am si eu o problema si poate ma puteti ajuta cu o parere macar, ca mai mult... nu se poate.
De azi dimineata am inceput sa am niste dureri groaznice ( insuportabile ) de spate si tot abdomenul. Nu au cedat nici dupa 2 Nurofen de 400mg si am trecut pe supozitoare de Ketonal de 100mg si m-am mai linistit dar nu chiar de tot. Chestiile astea pot fi de la menstruatie ( care trebuie sa apara si ea zilele astea...) sau o fi altceva? Simptome doar astea: dureri insuportabile de spate si tot abdomenul.

p.s.: in perioadele de genu am mai avut dureri dar nu la asa intensitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi un sindrom premenstrual mai serios, dar poate fi si o colica renala. Daca maine durerile persista, trebuie sa te vada macar medicul de familie.

| Maariiaa a răspuns:

Cred că are legătură cu menstruația, aceste dureri sunt normale din păcate. Stai liniștită, e totul normal, continuă cu calmante. Dacă durerea nu încetează mergi la un doctor.

| danielaxyz a răspuns:

Poate fi si de la rinichi