| ciuly4u a întrebat:

Hello TPU! happy de joi am rubeola si am mers la medicul de familie si mi. a dat scutire pana luni adica marti pot merge la scoala asa mi. a zis.Credeti ca e biine cum a zis? au trecut deja 2 zile si inca am bubele rosii pe miine in special pe maini si ganglionii umflati... precizez ca am 17 ani... Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dutzaaaa a răspuns:

Nu e bine sa mergi la scoala. Trebe sa treaca 2 saptamani pentru ca poti sa faci complicatii si le mai dai si colegilor tai daca nu au avut. Stai mai bine acasa!

| dutzaaaa a răspuns:

Nu e o ok. Trebe sa treaca 2 saptamani pentru ca o sa le dai si colegilor tai si iti faci si tie rau. Chair daca nu mai ai acele pete sau bube trebuie sa stai in casa timp de 2 saptamani.