| Pufuliky a întrebat:

Help! astazi am observat ca mi-a aparut un ulcior la ochi pe pleoapa de sus...si maine incepe scoala si sunt si farmaciile inchise ce as putea sa fac macar sa nu se mai mareasca cryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlecsandraG a răspuns:

Vezi ca trebuie sa gasesti o farmacie non-stop si o sa iti dea ei ceva special pentru ulcior.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Pune rostopasca si pe moment stagneaza. Pa

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Uite :

Puneţi comprese calde de patru ori pe zi timp de 10 minute pentru a micşora umflătura şi calma durerea.

Nu stoarceţi ulciorul; lăsaţi-l să se dezumfle singur.
Deci şti ce ai de făcut! Baftă!

| 80Cris a răspuns:

Of, imi pare rau, din pacate nu stiu sa-ti dau vreun sfat babesc dar cauta bine prin casa si vezi daca nu cumva ai Kanamicina, unguent oftalmic.Asta ti-ar fi de mare ajutor. Sanatate!

| catthshshshs a răspuns:

Dupa ce te speli foarte bine pe maini, unge pleoapa de sus cu un pic de crema de galbenele. Repeta acest lucru de 2-3 ori pe zi. Nu iti fa probleme, o sa treaca repede.

| Cristary a răspuns:

Nu-l mai atinge deloc si... nu stiu straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o lingura de lemn. ii incalzesti putin coada si o pui acolo unde ai ulciorul, nu prea fierbinte, si tii acolo cateva minute.