| RedNightmare a întrebat:

Help,fratele meu m-a lovit cu pumnul în timp ce zâmbeam și mi-a sărit o bucățica mică de la unul dintre cei 2 dinți din față, bucata căzută e de pe vârful dintelui, nu e mare, dar se vede și nu-mi place deloc să văd asta în oglindă, daca mă voi duce la dentist îmi va putea rezolva problema sau așa bucăți mici nu se fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AwaZoh98 a răspuns:

Da, se poate rezolva, stai linistit/a.
Mai exact, medicul stomatolog iti va pune o plombita mica, pentru a completa incisivul.
Am avut si eu o problema similara cand m-am rasturnat cu bicicleta si am cazut pe fata. laughing

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se rezolva orice la dentist. Discuta cu taicatu sa-l bage la respect pentru ca nu e normal sa fie violent cu tine

| anonimg a răspuns:

Da, chiar si o mica plomba se poate completa pe varful unui dinte. Si chiar rezista. Si nu costa prea mult.