| Clau421 a întrebat:

Salut! La un dinte din față, la un incisiv, când mâncam m-am "lovit" la el și l-am zgâriat, eu ma spăl în fiecare zi pe dinți (poate se mai întâmplă odată pe săptămână, dar rar sa nu apuc sa ma spăl o zi) și au trecut 2 luni de atunci și vad ca s-a făcut o găurică în el, din marginea în care m-am lovit, spre interiorul dintelui. Găurica nu e mare și culoarea este aproape exact ca cea a dintelui. Cu siguranță as putea rezolva problema asta dacă merg la dentist, dar costa niște bani și acolo și ar mai fi și asta o problema... Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Exista lac pentru dinti
Mergi pe la ginecologi
Ca ei au lac pentru dinti
Dar multi dentisti or sa te minta ca nu exista lac pentru dinti

Ba chiar exista si minerale care se aplica ca si pasta de dinți si sunt capabile sa se lipească de dinte exact ca si când ar fi dintele tău
Si repară. zgâroetura in mod natural

Dwr.multi sunt excroci mincinoși nu sunt la zi cu ultimul răgnet al tehnologiei
Si or sa iți spună că nu exista o pasta care de fapt devine dinte facuta cam din acelasi material si substate cimice din care este facut si dintrle

Marea majoritate au facut o afacere din ari distruge dintele din a da gaura in el cu bormașină
Sa iti omoare nervul
In loc sa repare smaltul

Eu repar echipamente.pentru tehnică dentara sunt angajat la o firma ce repara scsunele.de.la dentiști

| Clau421 explică (pentru RxTx):

Am înțeles. Mulțumesc mult pentru sfat! O sa ma interesez și o sa îmi cumpăr

1 răspuns: