| anonima_2498 a întrebat:

Fundita! am o problema grava! penultima masea de sus, dim partea stanga, mi sa cariat rau si au inceputsa cada bucati dein ea sui la dentist am putut sa-mi fac programare doar in septembrie! nu ced ca se poate plomba pentru ca am dintii de langa acea masea, si in jurul ei partea dintelui numai e...se mai poate face ceva?! daca da ce? va rog HELP![Nu pot merge pentru ca sunt plevcata si vin acasa inseptembrie!]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Doar stomatologul poate rezolva problema. Dar nu in septembrie ci acum.Gaseste cat mai repede un stomatolog disponibil.

| smaranditza a răspuns:

Mergi la alt dentist, logic!
doar nu sunt chiar toti in vacanta!

| KellyGreen a răspuns:

Imi pare tare rau sad dar cauta urgent un dentist sa te duci mai repede chiar in momentul asta daca se poate.Acuma ce sa zic habar n-am daca se mai poate plomba dar cred ca o sa iti scoata maseaua sau ceva de genu.Scuze daca gresesc!worried

| Ganduri albe a răspuns:

Trebuie sa te duci la un dentist care este liber... undeva intr-un oras mai mic de langa orasul tau...nu poti face nimic altceva am avut si eu aceasta problema

| Blue_2910 a răspuns:

Daca nu ti-a afectat radacina cred ca se mai poate plomba, altfel ti-o va scoate. Ar fi bine sa cauti un alt stomatolog bun pana nu se cariaza si mai mult.

| anonima_2498 explică:

Nu pot merge acum pentru ca plec si vin acasa in septemrie!:-s