| Me,myself & I a întrebat:

Help ...nu stiu ce sa fac ca sa ma calmez, din cauza ca nu imi gasesc de munca si ca nu am o activitate care sa-mi distraga atentia ma enervez foarte repede, ma cert cu cei din jur si cateodata ma doare si capul de stres.nu mai spun ca ma enervez din orice, cateodata mi se si pare... ce sa fac sa fiu calma, mi-as dori cateodata sa nu mai dau importanta la nimic si sa fiu linistita, calma.ma deranjeaza ca sunt asa si nu-mi place deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Asa sunt si eu, dar in loc sa imi descarc nervii pe ceilalti eu ii descarc altfel.Nu stiu.eu de multe ori plang, tip chiar (nu sunt nebuna), sparg ceva(nu capul unui om-se subintelege) - vezi cu partea asta cu spartul sa nu te ranesti.Mai bine ia o foaie de hartie, scrie-ti problemele pe ea, descarcate acolo, apoi rupe-o in bucati mici-mici sau mototoleste-o si arunc-o la gunoi. Te vei simti mult mai bine.

1 răspuns:
| mamaruta_5199 a răspuns:

Pai sa creezi sa crosetezi, sa pictezi sa iesi la plimbare, sa faci sport, ca cosi o fat de masa sa faci un goblen, asa ai satisfactia ca timpul nu a trecut degeaba si vezi si ca ai realizat cevawinking