| AlexanderChristianFenty a întrebat:

HELP! vineri mi-am facut o albire profesionala la medicul dentist, de ieri au inceput sa ma doara dintii, iar astazi mi sau umflat cateva gingii, poate fi din cauza albirii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Da.Gingia trebuia protejata foarte bine.Iar albirea dintilor creeaza si astfel de neplaceri.Medicul tau stomatolog trebuia sa te informeze in legatura cu acest lucru. Sfatul meu e sa-l suni si sa vezi ce se poate face.Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Dianaaa97 a răspuns:

Probabil ca acea curatare a fost putin prea dura pentru gingiile tale,probabil ca ai putina lipsa de calciu eu iti sugerez sa iei un paracetam, algocalmin dar inainte de astea ti-as sugera sa mergi pana la dentist sa vezi ce zice dansul, probabil sunt ceva medicamente sau unguent exact pentru asa cevatongue succes:

| alexandra_9617 a răspuns:

Sa stii ca nu este singura problema pe care o sa o ai cu dintii