| anonim_4396 a întrebat:

Helpp... mi-am cumparat o pereche de botine de la Bershka, nu cred ca sunt din peile e ceva imitatie, insa ma strang de mor(am luat nr. meu si imi vine fix pe picior). Cum sa fac sa le largesc un pic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:

Ar merge si spirtul, dar eu una, sincer, nu l-as recomanda :D. Zic ca mai bine ar fi sa le bagi cu niste pungi cu apa la congelator :) sigur o sa ti se largeasca, stiu din propria experienta. Le bagi in congelator, le lasi pana a inghetat apa, apoi le pui 20-30 min la lumina( soare ) ps : sa nu le lasi mai mult deoarece apa va incepe sa se topeasca si se vor uda, exact cum mi s a intamplat mie, si abia intr-o zi mi s-au uscat :D Uite iti dau si un filmulet cum sa procedezi : http://video.ele.ro/IBaSGxrHqox/Largirea_pantofilor.html
Funda? :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. poti sa le faci cu spirt sanitar

si eu am avut o astfel de problema cu o pereche de pantofi iar dupa ce i-am facut cu spirt sanitar parca s`au mai largit.

sper sa-ti fie de foloshappy

| brunetamea a răspuns:

Am avut si o problema de genul asta cu o pereche de pantofi, eu i-am dat cu orice fel de crema de maini, in interior in locurile unde ma strangeau si am stat incaltata cu ei prin casa.acum imi ies din picioarebig grin