| anaservic a întrebat:

Hey! Acum ceva timp m-am decis sa dau la medicina. Imi puteti spune cum este in facultate? E adevarat ca nu poti trece de facultate fara sa ai restante?
Mentionez ca sunt din Bucuresti si as dori sa studiez la Carol Davila.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Hey! Eu sunt la medicina la Carol Davila si iti pot spune destule happy Facultatea este super super frumoasa, insa trebuie sa iti placa ceea ce faci ca altfel o sa iti fie foarte greu. La inceput o sa ti se para destul de grea si abstracta, insa cu timpul o sa fie principala ta preocuparewinking
Cat despre restante... poti sa treci facultatea fara sa ai macar o restanta! E greu, dar nu imposibilwinking
Daca vrei mai multe detalii da-mi un msj. Succes!