| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am 13 ani si mi-au dat doua masele! Am auzit ca sunt canini superiori sau ceva de genul. Eu am doi dinți mai ieșiți afară puțin, mama îmi spune ca se vor îndrepta, dar voi ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani dintii nu se mai indreapta, decat cu aparat dentar.
Dintii se indreptau la 6-7 ani, cand i-ai schimbat pe cei de lapte.

| ella63 a răspuns:

Consultație la ortodont, neapărat. S-ar putea, după ce ies și ceilalți, sa se modifice și mai mult pozitia celor existenti