| 192001Madalinada a întrebat:

Salut, am 18 ani,am dinti prefecți in gura,dar faza e ca am canini urâți, ce as putea sa îmi pun pentru a mi-i îndrepta?
Nu cred ca ar avea rost sa îmi pun aparat dentar pentru doi canini, dacă știți ceva va rog sa îmi spuneți!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un cabinet stomatologic si te va indruma medicul de acolo.
Aparatul dentar se pune si pentru indreptarea unui sigur dinte, ca trebuie sa il forteze sa ajunga la acelasi nivel cu ceilalti, asadar, ai nevoie de aparat dentar.

| Bizon95 a răspuns:

BA are rost
pentru ca, caninii or sa iti cada la un moment dat, din cauza ca fiecare dinte se sprijina pe cei adiacenti, iar apoi se vor indoii toti dintii si or sa iti cada pe rand

deci, DU-TE LA DENTIST
**MERITA**winking

| Sonia822 a răspuns:

Daca ai chiar si un dinte stramb, nu se poate indrepta deat cu aparat. Se tine 6 luni- 1 an, in functie de cat de inconvoiati sunt.