| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am 16 ani si sufar de diferite afectiuni la inima. Acum cateva zile inelarul si degetul cel mic de la mana stanga au inceput sa ma doara foarte rau odata cu inima...apoi durerea de inima s-a oprit si degetele au inceput sa amorteasca sad Apoi din nou durere. apoi iar au amortit.a durat aprox. 1 ora. M-am speriat destul de rau si nu stiu care ar putea fi cauza. avand in vedere ca sufar si de spasmofilie, de sindrom vertiginos. si am probleme cu circulatia periferica..Va rog sa ma jutati daca stit ce ar putea fi, nu vreau sa-mi ingrijorez parintii degeaba. Multumesc anticipat! :* puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Du-te fată la medic, vrei să mori în somn?

| FakeIllusionss a răspuns (pentru Azµre):

Nu cred ca e cazul...nu pot merge la doctor pentru toate nimicurile straight face

| Azµre a răspuns (pentru FakeIllusionss):

Dacă la tine simptomele unui infart miocardic nu sunt alarmante atunci ce poate fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu vreau să te sperii, dar poţi face oricând un infarct miocardic.
Ar trebui să consulţi un cardiolog ceva.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

In cazul tau cardiac fiind este de preferat sa spui orice durere pe care o ai parintilor si doctorilor aici nu gasesti nici un raspuns, mai bine sa -ti spuna doctorul nu ai nimic stai linistit decit sa fie prea tarziu. Fuga cu paritii la doctor.

| Gabriela1313 a răspuns:

In general la afectiunile cardiace este recomandat sa consulti medicul cand observi schimbari. Aceste dureri pot avea mai multe cauze. Ar trebui sa mergi la medic sa verifice.