| mayucka01 a întrebat:

Hey! Am mai pus aceasta intrebare, dar vreau sa adug ceva! Deci de cateva zile ma mananca foarte tare vaginul si nu stiu de ce.Inca nu mi-a venit menstruatia si am doar 12 ani. Exixta vreun tratament pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Nu cred ca ar fi o infectie urinara(te-ar ustura, ai urina mereu).S-ar putea sa fie o micoza vaginala, care trebuie neaparat tratata, doar sub indrumarea unui medic ginecolog. Microbul se poate lua foarte usor, nu numai prin contact sexual.De la wc public,de la o prietena la care ai fost in vizita,instrumente nesterilizate corect...
Trebuie sa mergi la medic,fara rusine. Poate este putin jenant,dar TREBUIE, deoarece daca nu se trateaza la timp, mai dai si in complicatii nedorite. Vorbeste cu mama, sa iei o trimitere de la medicul de familie(consultatie gratuit) pentru un consult de specialitate in Policlinica.
Curaj, sper sa ne mai auzim!

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

NU te baza sub nici o forma pe nimic din ce oricine pe acest site ti-ar recomanda. Tratamentul se da doar de catre medicul specialist in urma unui control. Mergi la mama ta, spune-i ce se intampla si apoi mergeti la medic.

| fotbalistata a răspuns:

Spune-i mamei tale sa te duca la un ginecolog.se pare ca ai o infectie ce trebuie tratata.