| YumiSukinanda a întrebat:

Hey! am o buba pe limba in partea de jos si ma doare, abia pot vorbi si manca lapte cu cereale, am mai avut in gura bube, aftii, dar pe limba nu, si ma doare groaznic, am mai dat cu rachiu, si mi-am luat glicerina boroxata si are gust de apa! E bine ca glicerina sa aiba gust de apa? Ce sa fac ca sa dispara mai repede "aftia" asta? Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Incearca cu apa de gura sau dizolva o ligura de bicarbonat de sodiu alimentar intr-un pahar cu apa si clateste gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De acum incolo ai grija la igiena mainilor mai mult, inainte de masa, dupa masa speli mainile cu apa calda si sapun.
O sa-ti treaca cu glicerina.
Te pup!

| JulyStorm a răspuns:

Glicerina boraxata este in general dulceaga.
Daca crezi ca nu e buna, mergi la alta farmacie si mai ia una.

| raresbarbier a răspuns:

Peste cateva zile o sa treaca.

| Thextruexme a răspuns:

Am mai auzit ceva de genu nu ai ce sa faci trebuie sa astepti pana cand dispare.

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Apar deoarece mănânci cu mâinile murdare sau din cauza că ţi le bagi în gură sau că îţi rozi unghiile. o să îţi treacă.

| TheBleuFlower a răspuns:

Buna am avut si eu. doare rau. ele apar din cauza ca mananci cu mainile murdare.ca sa treaca trebuie sa iei ceva de ma farmacie pentru afte eu am glicerina cu propolis si galbenele
sper ca te-am ajutat!

| mariusmaris a răspuns:

Nu potii face nimic de cat sa astepti,.,,, rachiu nu ii o solutie,, doar daca frei sa te imbetilaughing