| Secret5 a întrebat:

Hey! Am o întrebare:

Știe cineva cat ar costa să îmi fac dantura? Adică carii, extracție daca e nevoie, și înlocuire de dinți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde, te poate costa si 1000 Euro.

| cfrtobias a răspuns:

Mergi la dentist si afli exact!

| Raducons a răspuns:

O carie cota inte 700si 1500
Extractia 700-100
Ilocuire pe structura proprie 500 aprox si implant 2000.Cam atat ar fi, Cauta un dentist bun si mergi la o consultatie si iti face calculul dupa ce ii vei duce radiografia.

| christine99 a răspuns:

Toata dantura deodata o sa te coste enorm de mult, dar se poate plati si in rate.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Cabinetele au in general preturi diferite fata de alte cabinete. Depinde foarte mult si cat de mult trebuie sa-ti lucreze la carii si ce materiale foloseste.

Pretul nu este unul fix in toata tara, va trebui sa suni la numarul de telefon afisat de catre medicii dentisti/asistente din clinica respectiva, iar ei te vor lamuri.