| Secret5 a întrebat:

Hey, am pus o întrebare acum câteva zile legate de niste bubițe in zona intima! Acum am și o usturime a labiilor mari! La ginecolog nu am timp sa merg, poate îmi puteți spune o crema sau ceva să iau de la farmacie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Crema Ichtiol ("vaselina neagra").
In maxim 2 zile sparge furunculul si curge lichidul din el.
Foloseste tampon si NU faci sex pana nu trece complet!
Daca persista problema si peste 4-5 zile, atunci mergi obligatoriu si la ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai timp acum sa mergi la ginecolog, o sa ai timp mai incolo sa mergi la mai multi (ginecolog, dermatolog, internist, neurolog etc.). Cam asa se intampla cand eviti doctorul si astepti leacuri miraculoase de la comunitatea de doctori cu expertiza de pe TPU. Cand scriu doctori", ma refer la puştime, iar cand scriu""cu expertiza" ma refer la varsta medie de 10 ani.