| ºPishcotº a întrebat:

Hey. Buna! Stiti vreo dieta(care ati incercat-o, sau ati auzit ca da rezultate) care sa functioneze si dupa sa nu pui kg inapoi pe tine(bine, trebuie sa continui cu o perioada de mentinere, I knowhappy? Va multumesc! Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TiKi_2597 a răspuns:

Cea mai buna dieta e asta : Mananci cat vrei ( adica sa te saturi --Sa nu exagerezi--) si sa faci miscare cel putin 2 ore pe zi.(sau mai mult).Nu sa te infometezi si dupa sa te infigi in TV sau PC ca nu rezolvi nimic...App.Conteaza si de metabolism!

3 răspunsuri:
| elenaA_9063 a răspuns:

Iti recomand dieta Montignac. Daca o intelegi si o aplici corect da rezultate foarte bune dar nu te astepta la rezultate ultra-rapide... Eu ma simt excelent de cand o tin si am slabit 6 kg in vreo 2 luni fara sa sufar deloc de foame si nici n-am tinut-o strict. Mananci cam orice numai ca trebuie sa respecti anumite reguli. Am experienta cu dietele si nu mai vreau sa ma mai chinui si nici nu mai vreau sa sufar de foame... Cartea o gasesti pe net.

| Ioana4you_9496 a răspuns:

Am incercat-o.Da rezultatewinking! Cura de slabire consta in urmatoarele : aveti voie sa mancati doar compot de mere si supa de pui cu zarzavaturi in orice cantitati, pana la orice ora. Adio regimului in care, dupa ora 18, daca va este foame rabdati! Chiar daca meniul nu este prea variat, in fond regimul nu dureaza o vesnicie iar in supa de pui puteti pune aproape orice tip de zarzavat, cu exceptia cartofilor.

Compotul : se pun doi litri de apa la fiert in care se adauga 7 mere si se lasa sa fiarba pana se inmoaie merele. Nu puteti pune zahar in compot in schimb puteti sa adaugati scortisoara sau cuisoare pentru a obtine un compot mai aromat.

Supa : se face din ciocanele, pulpe sau piept de pui de pe care, obligatoriu, scoateti pielita care are un aport caloric crescut. Pe langa carne, adaugati zarzavaturi precum rosii, varza, salata, dovlecei, telina, ardei sau morcovi, in functie de ce preferinte aveti in ziua respectiva. Supa trebuie sa contina doar ingrediente naturale, asadar evitati supa la plic.

Ce mancati intr-o zi? Dimineata beti o cana mare de compot iar dupa doua ore, in cazul in care foamea revine, mai beti 300 ml din compotul de mere. La pranz, beti supa si, obligatoriu, mancati si putina carne din supa. Pana seara, la fiecare senzatie de foame, beti 300 ml de supa sau o cana mare de compot. Cand nu mai puteti bea atata supa, incercati sa mancati un pic de ardei iute. De asemenea, daca aveti pofta de ceva dulce, aveti voie sa macati un baton fibrobar, dar nu mai mult de doua pe zi.
Este reteta prin care a slabit Nicoleta Luciu dupa nastere.
Dar dupa ce ai slabit 2-5 kg apuca-te de ex fizice! Poti sa slabesti si 30 kg fara exercitii fizice dar nu ai sa iti mentii silueta daca nu faci macar 10 abdomene pe zi si ex din acelea pentru zona de sus a picioarelor.

| yoyoraperru a răspuns:

Da.Sunt 2 foarte simple:un in care mananci numai morcovi:supa de morcovi, morcov crud, etc si a 2a:mere prajitura de mere...Ambele dureaza 2 3 zile sau pana in 5 dupa care mananci din ce in ce mai variatbig grin Intra pe csid.ro acolo o sa afli mai multe