| Annd a întrebat:

Dupa o dieta, ce mic dejun ar fi cel mai potrivit pentru mentinere?
Am auzit ca cerealele nu sunt chiar atat de potrivite.
Funda, Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerealele integrale sunt potrivite pentru micul dejun, atat timp cat nu sunt consumate in cantitati mari.In orice caz,eu nu m-as axa tocmai pe ele. Cele mai potrivite mi se par branza cu rosii,ouale fierte(dar nu zilnic), pe care le poti consuma cu branza si rosii sau cu alte legume, sandwich-uri sau chiar biscuiti(simpli)cu unt si ceai sau lapte. Poti consuma si cascaval.In orice caz, cel mai mult conteaza cantitatile.Atata timp cat nu depasesti necesarul, e perfect.Pentru a te asigura ca lucrul acesta nu se va intampla, mananca incet si mesteca bine mancarea.Numai bine.

3 răspunsuri:
| Annd explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor.
O seara buna!

| H3Lp3r1 a răspuns:

O cana de lapte cu niste senvisuri

| tati a răspuns:

Deci; dieta e un regim alimentar recomandat la o boala sau scaderea greutatii corporale. Daca te-ai inzdavenit poti sa mananci orice sa-ti astamperi foamea. Daca ai slabit mananca cat sa te saturi si fa miscare [daca mananci si nu consumi...si pana apa se depune in organism]