| alma200033 a întrebat:

Hey! Durere de stomac ( gastrita) poate radia sub buric?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, gastrita nu radiaza sub buric, acolo sunt intestinele...

| alma200033 explică (pentru Violleta2022):

Sub buric poate veni și din cauză infecției urinare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru alma200033):

"Acum 22 ore | alma200033 explică (pentru Ioneasca1001):
Sub buric poate veni și din cauză infecției urinare?"

Nu, infectia urinara nu da dureri sub buric!
Infectia urinara da dureri foarte jos in pelvis, posibil usturimi la urinare si dureri la spate, acolo unde sunt rinichii.
Durerile de rinichi apar cand infectia a urcat atat de mult si i-a afectat sau daca exista piatra la rinichi.
Durerile de burta (cele din jurul buricului) sunt date de intestine, sau de viermi intestinali.

| 4ndr33y a răspuns:

Nu, cred ca e constipatie.

| DonGiani a răspuns:

Nu neaparat, poate fi și o problema a colonului. Mergi la un medic gastroenterolog dacă durerea persista. Sănătate și la mulți ani. happy

| Mihaelaaaaaaaabdvfesggfusgudgyadhadsbc a răspuns:

Mananca wasabi si va trece